Fotografia Adama Pietrasiewicza
Adam Pietrasiewicz
Widziane z pozycji siedzącej
czyli
co mam do powiedzenia na tematy bieżące i ponadczasowe.

E-book - historical fiction

Przejście do strony na której można kupić ebook Powroty

Co by było, gdyby Polska nie powiedziała NIE Hitlerowi?

Nasze dzieci, wnuki i prawnuki zapłacą więcej za spokój Kaczora.

6 grudnia 2017

twarz premiera Morawieckiego na tle kalkulatora i pieniędzy

Morawiecki premierem czyli koniec problemów z Komisją Europejską w Brukseli. Ta nominacja jest dla mnie ewidentnie elementem gry Kaczyńskiego z prawdziwymi władcami świata.

Te wszystkie Junckery i Guye oraz Tuski tak bruździły Kaczorowi, że postanowił dogadać się z tymi, którzy rządzą i warunkiem uciszenia tamtych było postawienie Morawieckiego na czele rządu.

Co przez to osiągną?

Ano osiągną taką czy inna drogą podwyższenie naszego długu. Im wyłącznie na tym zależy, cała reszta ich nie interesuje.

Czyli moje proroctwo jest takie: Guje i Tuski nam odpuszczają, to znaczy odpuszczają PiSowi i Kaczyńskiemu,  być może będzie można nawet dalej wycinać puszczę, strzelać do łosi i takie tam, a w zamian za to pojawią się projekty zmian, które doprowadzą do kolejnego ominięcia bariery długu zapisanej w konstytucji. Zrobią skok na jakieś kolejne pieniądze, które zapiszą po drugiej stronie bilansu tylko po to, żeby móc wydać kolejne obligacje i żebyśmy płacili kolejne odsetki. Mają środki by uciszyć tych zajadłych, wrogich Polsce posttrockistów, postmaoistów i kamerdynerów Angeli Merkel.

Rządzący światem kapitaliści finansowi (w odróżnieniu od kapitalistów przemysłowych i nieruchomościowych) nie produkują niczego, za to kontrolują wszystko. Kiedyś nazywano ich banksterami, ale dziś to już nie ma sensu - jak bandyci przejmują władzę, to przestają być tak naprawdę bandytami.

Czy to dla nas dobrze? Czy źle?

Chyba zależy na co się patrzy. Premier Morawiecki oznacza zapewne większą swobodę dla Kaczyńskiego w realizowaniu planów, które nie wiążą się bezpośrednio z podstawową sferą zainteresowania rządzących światem, czyli z długiem i finansami. Może uda się uniknąć tych wszystkich awantur o "łamanie konstytucji" i innych wydumanych zarzutów totalnej opozycji. Może uda się uniknąć awantur o przyjmowanie migrantów, może chodzi jeszcze o coś innego, na czym Kaczyńskiemu zależy.

A ceną jest z całą pewnością dług. Czyli podatki, które zapłacą nasi potomkowie.

Nie jest to ani dobrze, ani źle.

No, może dobrze tylko, że to nie PO i Nowoczesna są u władzy, bo być może udało się Kaczyńskiemu COŚ uzyskać za to, że stery polskiego długu przejdą bezpośrednio w ręce reprezentanta władców. Wiadomo, że Schetyny i inne Rysie by się posikały ze szczęścia za samo poklepanie po plecach. Można liczyć na to, że Kaczyński wytargował coś więcej...

Można?

Następny tekst


Jeśli uważasz, że to co przeczytałeś było ciekawe albo wartościowe, kliknij na zieloną łapkę. Albo na tę drugą, jeśli nie. Takie kliknięcie zawsze jest przyjemne, bo oznacza, że to co piszę nie pozostawiło Cię obojętnym. Możesz również udostepnić ten tekst w serwisach społecznościowych, dzięki czemu inni też go zobaczą. możesz też zasubskrybować kanał RSS który będzie cię powiadamiał o nowych wpisach: uruchom subskrypcje kanału RSS

kliknij, jeśli tekst ci się spodobałkliknij, jeśli tekst ci się nie spodobał
Skomentuj

Pewne sprawy muszą być jasne - to jest MÓJ blog, więc to ja decyduję o tym, co się na tych stronach pojawi, a co nie. Tak więc gdyby ktoś chciał wypisywać tutaj rzeczy, których nie chcę tu widzieć (myślę głównie o jakichś wulgaryzmach, spamie itp), to je po prostu usunę. Takie jest moje zbójeckie prawo. (Merytorycznych, ale krytycznych wobec mojego tekstu uwag nie usuwam.)...aha, i jeszcze jedno - w komentarzach nie wolno umieszczać linków.