Fotografia Adama Pietrasiewicza
Adam Pietrasiewicz
Widziane z pozycji siedzącej
czyli
co mam do powiedzenia na tematy bieżące i ponadczasowe.

E-book - historical fiction

Przejście do strony na której można kupić ebook Powroty

Co by było, gdyby Polska nie powiedziała NIE Hitlerowi?

Zawłaszczenie tematu!

5 kwietnia 2016

Wkurza mnie red. Tomasz Terlikowski!

Wiem, wielu wkurza, ale mnie wkurza szczególnie i inaczej niż większość wkurzonych jego opiniami.

Otóż red. Tomasz Terlikowski sprowadził kwestię obrony życia dzieci nienarodzonych do kwestii religijnych. Mówi i pisze tak, jakby te kwestie były nierozłącznie powiązane. Jakby TYLKO Kościół był obrońcą życia dzieci, ostatnim szańcem jego obrony.

A tak nie jest!

Brak zgody na zabijanie dzieci poczętych nie wiąże się z kwestiami wiary i religii. Jest to kwestia tak fundamentalna jak wszelkie podstawowe sprawy funkcji życiowych, absolutnie areligijna. Jest człowiek, jest życie, należy je chronić. I tyle.

Jakoś tak się złożyło, że wszyscy ludzie na świecie w swej przytłaczające większości ogólnie uważają, że żyć jest lepiej niż nie żyć. To instynktowne, a nie kulturowe. A religia nie jest instynktowna, tylko kulturowa.

Jednym słowem - panie Redaktorze Tomaszu Terlikowski, proszę mi uwierzyć! Normalni, zdrowo myślący ateiści też uważają, że życie trzeba chronić. Nie potrzeba do tego być katolikiem! Wystarczy być normalnym człowiekiem rozumiejącym, że własna wygoda nie jest wystarczającym argumentem by zabijać. Że ogólnie nie ma specjalnie wielu sytuacji, w których można zabijać. Że lekarz jest po to, by chronić życie, a nie je odbierać (skądinąd mało kto zwraca uwagę na to, że powierzanie lekarzom czynności zabijania zmienia CAŁKOWICIE fundamenty kulturowe związane z medycyną).

Bardzo więc proszę o nie zawłaszczanie tematu!

Następny tekst


Jeśli uważasz, że to co przeczytałeś było ciekawe albo wartościowe, kliknij na zieloną łapkę. Albo na tę drugą, jeśli nie. Takie kliknięcie zawsze jest przyjemne, bo oznacza, że to co piszę nie pozostawiło Cię obojętnym. Możesz również udostepnić ten tekst w serwisach społecznościowych, dzięki czemu inni też go zobaczą. możesz też zasubskrybować kanał RSS który będzie cię powiadamiał o nowych wpisach: uruchom subskrypcje kanału RSS

kliknij, jeśli tekst ci się spodobałkliknij, jeśli tekst ci się nie spodobał
Skomentuj

Pewne sprawy muszą być jasne - to jest MÓJ blog, więc to ja decyduję o tym, co się na tych stronach pojawi, a co nie. Tak więc gdyby ktoś chciał wypisywać tutaj rzeczy, których nie chcę tu widzieć (myślę głównie o jakichś wulgaryzmach, spamie itp), to je po prostu usunę. Takie jest moje zbójeckie prawo. (Merytorycznych, ale krytycznych wobec mojego tekstu uwag nie usuwam.)...aha, i jeszcze jedno - w komentarzach nie wolno umieszczać linków.