Fotografia Adama Pietrasiewicza
Adam Pietrasiewicz
Widziane z pozycji siedzącej
czyli
co mam do powiedzenia na tematy bieżące i ponadczasowe.

E-book - historical fiction

Przejście do strony na której można kupić ebook Powroty

Co by było, gdyby Polska nie powiedziała NIE Hitlerowi?

Neobarbarzyństwo

7 kwietnia 2017

Strona tytułowa deklaracji utworzenia ONZ

Podsumowując nieco historię ataku amerykańskiego na Syrię:

Należy wszystkim przypomnieć i nigdy tego nie zapominać, że po II Wojnie Światowej zostały ustalone pewne reguły działania na scenie międzynarodowej. Jedną z tych reguł jest (w wielkim skrócie) to, że NIE WOLNO napadać na inne państwo bez zgody ONZ.

Nie ma znaczenia pod jakim pretekstem dokonuje się takiej napaści - jeśli nie ma zgody ONZ, to jest to całkowicie nielegalne.

Zrozumiałym jest, że przeciętny zjadacz fejsbuka ma to głęboko w nosie i uważa, że normalnym jest, że USA robią co chcą na Bliskim Wschodzie (przy okazji większość tych zjadaczy kipi świętym gniewem, gdy pojawiają się tam Rosjanie). Przeciętny zjadacz fejsbuka jest zazwyczaj prymitywny i przyjmuje do wiadomości jedynie prawo silniejszego.

Ale właśnie po to, żeby ograniczyć możliwości działania takich prymitywów utworzono Kartę Narodów Zjednoczonych http://www.unic.un.org.pl/dokumenty/karta_onz.php do której załączam odnośnik. Ja wiem, że to wzbudzi u większości uśmiech politowania, ale cywilizacja polega na tym, że tworzone są prawa, które mają ograniczać barbarzyństwo. Jak się tych praw nie przestrzega, to barbarzyństwo wyłazi z nas.

Bardzo smutne jest to, że Prezydent RP przed wydaniem oświadczenia popierającego agresję USA na Syrię najwyraźniej nie zapoznał się z najważniejszym dokumentem ONZ. Jest to szczególnie oburzające gdy się weźmie pod uwagę, że Prezydent RP jest doktorem prawa. Ignorując zapisy tego fundamentalnego dla świata dokumentu pan Prezydent RP staje się neobarbarzyńcą.

Oświadczenie Prezydenta RP w sprawie amerykańskiej operacji w Syrii

Następny tekst


Jeśli uważasz, że to co przeczytałeś było ciekawe albo wartościowe, kliknij na zieloną łapkę. Albo na tę drugą, jeśli nie. Takie kliknięcie zawsze jest przyjemne, bo oznacza, że to co piszę nie pozostawiło Cię obojętnym. Możesz również udostepnić ten tekst w serwisach społecznościowych, dzięki czemu inni też go zobaczą. możesz też zasubskrybować kanał RSS który będzie cię powiadamiał o nowych wpisach: uruchom subskrypcje kanału RSS

kliknij, jeśli tekst ci się spodobałkliknij, jeśli tekst ci się nie spodobał
Skomentuj

Pewne sprawy muszą być jasne - to jest MÓJ blog, więc to ja decyduję o tym, co się na tych stronach pojawi, a co nie. Tak więc gdyby ktoś chciał wypisywać tutaj rzeczy, których nie chcę tu widzieć (myślę głównie o jakichś wulgaryzmach, spamie itp), to je po prostu usunę. Takie jest moje zbójeckie prawo. (Merytorycznych, ale krytycznych wobec mojego tekstu uwag nie usuwam.)...aha, i jeszcze jedno - w komentarzach nie wolno umieszczać linków.

SILVERGOLD

10-12-2017 21:00:47 z numeru IP: 89.239.86.120

Jak zwykły człowiek ma mieć szacunek dla prawa, jeśli widzi, że ci, którzy je ustanowili łamią je lub naginają. BTW, prawo zawsze służy mafii rządzącej do trzymania ludu za pysk. Ci, którzy prawo ustalają, nie robią tego by samemu je przestrzegać. Jeśli ktoś ze świecznika idzie do więzienia to znaczy, że bardzo podpadł swoim kumplom trzymającym władze, np. nie podzielił się łapówką.

Autor

11-12-2017 00:28:02 z numeru IP: 188.166.81.241

Dlatego konstytucję powinni tworzyć obywatele wylosowani z ogółu społeczeństwa.